2010 m. lapkričio 3 d., trečiadienis

Išleistuvių dovanos

Atsisveikindama su kolegėmis darbelyj kokiai porai metelių nutariau kiekvienai iš jų įteikti prisiminimo dovanėlę. Kadangi jos visai neseniai pažino mane kaip siuvinėjimo "liginę" ir kai kurios net iki ašarų grožėjosi ir stebėjosi mano darbais, tad... pamaniau, tai visai vykęs sumanymas išleistuvėms padovanoti po užrašinę... Labai stengiausi paderinti motyvukus ir spalvas kiekvienai individualiai.
 1. Levandinė. Jau nežinau kiek kartų rengta ir perrengta ši užrašinė, pagaliau rado savo tikrąją šeimininkę. Siuvinėta buvo ant 32ct lino, tik jau nepamenu kokio, levandos iš DMC Secret parfum serijos. Visgi priėjau prie išvados, kad man nėr gražiau, kai užrašinė yra glaudžiai glaudžiai apvilkta rūbeliu, o ne pasiūtas aplankalas.
 2. Roželė. Motyvukas siuvinėtas ant 40ct lino ir tada priklijuotas tokia dvipuse lipnia juostyte, kuri skirta kelnių palenkimui, kai nesinori, kad matytųsi siūlės, ir prilyginama lygintuvu. Prilipo tobulai. O pati užrašinė apvilkta lietuvišku linu.
 3. Ornamentukas. Motyvukas siuvinėtas ant labai keistos medžiagytės, parsiųstos iš užsienio, 18ct dydžio, bet ji tokia net nežinau kaip apibūdint - tarsi šiltas paltukas su pūkiuku. Sudėties tai net nežinau, kokios gal net vilnos, sakyčiau, būtų... Beje, tai vienintelė užrašinė mano gyvenimiškoj patirty, kurios priešlapius atplėšti pavyko tobulai. Tai juos ir priklijavau, tiesiog tokius baltus, bet jie visai ten ir tiko.
 4. Paukštukas. MTSA motyvukas, siuvinėtas vienu siūleliu ant lietuviško lino. Spalvos šiek tiek ne tokios kaip originale, nes kol sužvejojau gerą schemą, jau buvau išsiuvinėjusi ir tingėjau ardyt. Atradau tokį lietuvišką linelį kažkada, sakyčiau kokio 36 ct dydžio, lygumas - beveik tobulas.  O jau kaip malonu buvo juo knygutę klijuot - ypač kampučius, nes jis gana nestoras, tai gana gražiai "gulė" kampučiai, didelių kauburių nepadarydami.
 5. Juodoji gėlelė. Taip pat siuvinėta ant to paties lietuviško lino, tik per vieną audinio siūliuką, kad kuo mažesnį ir subtilesnį paveiksliuką išgaučiau. Priešlapiams panaudotas subtilaus sidabrinio atspalvio popierius, tik niekaip nesisekė spalvos nufotografuot.
 6. Gėlelė. Siuvinėta ant 32ct natūralios sp. Belfast lino, motyvukas iš Rico. Labai norėjau rožytę siuvinėt, bet pamaniau, kad ši gėlelė kolegei labiau tiks, tai dar šiek tiek paimprovizavau pati ties ja. Priešpaliams panaudotas aukso spalvos popierius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą